• Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Питання - відповідь


    Останні новини

    Профспілки виборюють зростання соціальних стандартів
    Прем’єр-міністр: Просив би парламентарів ухвалити проект бюджету-2019 вже наступного пленарного тижня
    Консультації у Мінфіні

    Вісті з районів


    Організаційні ланки


    Корисні посилання

    «    Листопад 2018    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    Переведення декретниці на іншу посаду можливе виключно за її згодою
    Переведення декретниці на іншу посаду можливе виключно за її згодою
    Питання щодо переведення працівників врегульовано нормами КЗпП.

    Працівниця перебуває у відпустці по догляду за дитиною. На підприємстві її попросили написати заяву на переведення на іншу посаду. Чи має роботодавець турбувати працівницю під час відпустки?

    Відповідають фахівці Управління Держпраці в Рівненській області.

    Переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згоди працівника, за винятком випадків, передбачених ст. 33 КЗпП України, та в інших випадках, передбачених законодавством.
    Нагадаємо, ст. 33 КЗпП передбачає, що тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою.
    У тероргані Держпраці підкреслили, що у вказаному випадку для переведення на іншу посаду має бути надана згода працівниці, зафіксована у письмовій заяві.
    Щодо того чи може роботодавець турбувати працівницю під час відпустки по догляду за дитиною, у Держпраці зазначили, що ч. 3 ст. 2 Закону про відпустки передбачає тільки надання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги).

    Джерело: ligazakon.net

     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2018