• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Україна перейде на літній час: як і коли переводять годинники
    Пенсії і доплати-2024: що зміниться з 1 квітня
    Підсумки обласного етапу конкурсу "Охорона праці очима дітей - 2024"

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Березень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31




    ЦК Профспілки працівників освіти і науки України заявляє про критичну ситуацію
    ЦК Профспілки наголошує на необхідності вирішення найбільш проблемних питань у галузі освіти, про це йдеться у повідомленні організації.

    За інформацією з місць обсяги видатків лише частково покривають нагальні потреби навчальних закладів. Так, наприклад, у Донецькій області забезпеченість видатками складає 80 відсотків; у Чернігівській області заплановані видатки дозволяють здійснювати виплату заробітної плати працівникам тільки впродовж 10 місяців поточного року, повідомляють у профспілці.

    Через брак коштів у всіх регіонах України під загрозою виплата винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків та допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток, гарантованих ст.57 закону "Про освіту". Також, заплановані видатки не забезпечують надання педагогічним працівникам гарантій під час проходження курсів підвищення кваліфікації.

    У профспілці зазначають, що відсутність необхідних асигнувань вже сьогодні спричинила масові порушення трудового законодавства.

    Це, зокрема, примусове надання відпусток без збереження заробітної плати, порушення режиму роботи навчальних закладів, безпідставне зменшення передбачених законодавством доплат, надбавок, підвищень тощо. В окремих територіях намітилася тенденція до порушення строків виплати заробітної плати.

    Підвищення заробітної плати працівників, що відбулося в поточному році, призвело до збільшення розриву між величиною посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою, констатують у профспілках.

    Нинішні заробітки педагогів, як і освітян в цілому, на тлі зростання цін на товари та тарифів на послуги не в змозі задовольнити навіть нагальні фізичні потреби, наголошують у ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

    Освітяни занепокоєні знехтуваними владою домовленостями, досягнутими в ході переговорів з представниками Профспілки наприкінці минулого року щодо упорядкування оплати праці на основі ЄТС та поширення 20-відсоткових надбавок за престижність праці на всі категорії педагогічних працівників.

    У зв’язку із зазначеним ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає за необхідне вжиття відповідних заходів, спрямованих на збільшення обсягів видатків на фінансування галузі під час перегляду Державного бюджету України на 2011 рік за підсумками першого кварталу.

    Як відомо, на початку року, між Міністерством освіти і науки та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки підписано Галузеву угоду на 2011-2015 роки.

    Після підписання документа у міністерстві освіти запевнили, що в рамках угоди відомство має наміри відстоювати ухвалення рішення стосовно встановлення 20% надбавки за престижність праці для всіх педагогічних працівників та інших можливостей матеріального заохочення педагогів.

    За підрахунками Міністерства фінансів України поширення виплати 20% надбавки на всі категорії педагогічних працівників призведе до необхідності вишукування додатково 2 млрд гривень.


    За матеріалами: Освіта.ua

     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024