• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Звернення Профспілок до Уряду щодо підвищення заробітної плати бюджетникам
    Переможці і лауреати міського етапу конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей - 2024" Славутицької міської організації Профспілки
    Траєкторія кар’єри випускників закладів вищої і фахової освіти: звіт МОНУ

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    Європейські освітянські профспілки розширюють співпрацю
    Європейські освітянські профспілки  розширюють співпрацюСпільний семінар керівників регіональних освітянських профспілкових пройшов під егідою Профспілки працівників освіти і науки України. В роботі семінару взяли участь керівники обласних, районних, міських організацій галузевої Профспілки з української сторони та керівники профспілки вчителів середніх шкіл Франції (SNES), яку представили Віце-президент Європейського комітету профспілки освіти Оділь Корділь’є, Національний секретар SNES та національний координатор від SNES щодо виконання Договору про співпрацю Жан-Марі Майар.
    Тема семінару: “Правовий захист членів профспілки обраних профспілкових працівників, інформаційне забезпечення зацікавлених осіб, система перепідготовки освітянських кадрів".
    Власне сам семінар проходив у сфері коротких лекцій, роботи у групах, тренінгів.
    Учасники семінару відзначили, що у діяльності французьких і українських освітянських профспілок є багато спільного, хоч і відмінності обом системам також властиві.
    Для прикладу тижневе навантаження французького і українського вчителя становить 18 годин, вчителі обох країн мають право самостійно обирати методи і форми навчання , підвищення кваліфікації теж законодавчо визначеної. А от заробітна плата молодого французького вчителя становить 1800 євро на місяць, французькі педагоги приходять на роботу після канікул за день до того, як у школі з’являються діти, не думаючи про ремонт класу, залучення батьківських і спонсорських коштів.
    Учасники семінару активно обговорювали роль профспілок у освітянському середовищі Франції та України.
    Фактор існування давніх демократичних традицій у Франції підтверджується тим, що в одному навчальному закладі може бути декілька незалежних одна від одної профспілкових організацій.
    Крім того, французьким профспілкам не властиві такі форми роботи як культурно та спортивно-масова робота, питання дитячого оздоровлення та участі в роботі з проблем соціального страхування працюючих. Можливо у Франції, де діє верховенство права, це і є виправданим. Але у нас, в Україні, де є гарні закони, але їх виконання владою не гарантовано, такий підхід до структури профспілок є виправданим.
    Досвідом роботи SNES щодо правового захисту профспілкових організацій, членів профспілок, обраних профспілкових працівників поділився з учасниками семінару Жан-Марі Майар. Слухачі із зацікавленістю прослухали його виступ і задали багато запитань.
    Голова Профспілки Георгій Труханов висловив щиру вдячність гостям і висловив упевненість у тому, що зв’язки між профспілками обох країн будуть поглиблюватися і розширюватися.

    І.Литвин- голова Києво-Святошинської районної організації



     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024