• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Підсумки обласного етапу конкурсу "Охорона праці очима дітей - 2024"
    Допомога ЗСУ
    Затверджено порядки прийому на навчання для здобуття вищої та фахової передвищої освіти

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Березень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31




    Профспілки за справедливе обчислення сукупного доходу сім’ї
    Питання, яке давно обговорюється профспілками – необхідність вдосконалення методики обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання соціальної допомоги.

    Можете скільки завгодно переконувати, що маєте право на отримання допомоги від держави, працівник соціальної служби вкаже на довідку про заробітну плату, за якою нараховано за останній місяць, наприклад, тисячу гривень. З такою довідкою можна не «вкластися» в граничну величину сукупного доходу, що дає сьогодні право для лікаря чи вчителя на отримання знижки на житлово-комунальні послуги або на отримання житлової субсидії, на допомогу на дитину тощо. І хоча з зарплати знімуть 15 відсотків на податки, 3 відсотки на соціальне страхування, і в кишені залишиться не тисяча гривень, а 820, у соціальні службі ураховуючи довідку скажуть: дохід є достатнім.

    Необхідність удосконалення обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання соціальної допомоги порушувалося на засіданні Кабінету Міністрів 31 серпня у контексті обговорення Загальнодержавної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року. Коментує заступник Голови ФПУ Григорій Осовий.

    – Профспілки неодноразово порушували питання ще перед попередніми урядами – про необхідність удосконалити методику обчислення сукупного доходу сім’ї таким чином, аби податки, що сплачуються з трудового доходу, і внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не враховувалися при наданні відповідних соціальних допомог. На урядовому засіданні я звернув увагу на цей факт особисто Прем’єр-міністра, що треба покінчити з таким лицемірством, – соціальні служби мають враховувати фактичну величину заробітної плати, яку працівник отримав на руки. Перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага зазначив, що таких можливостей на даний час у Держбюджету немає. Але профспілки «здаватися» не будуть. Під час прийняття державного бюджету на 2012 рік ми знову будемо порушувати це питання і перед Урядом, і перед парламентом.



    До речі, в Україні від суми сукупного сімейного доходу залежить мінімальна допомога на дитину. У 2011 році вона була меншою, ніж в інших країнах СНД. До 1 жовтня 2011 року розмір щомісячних виплат на дитину може становити від 130 (мінімальна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років) до 832 грн (максимальна допомога, обмежена сумою прожиткового мінімуму для дітей до шести років).

    Медіа-центр ФПУ

     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024