• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Переможці і лауреати міського етапу конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей - 2024" Славутицької міської організації Профспілки
    Траєкторія кар’єри випускників закладів вищої і фахової освіти: звіт МОНУ
    Компенсаційні виплати роботодавцям: зміни з квітня 2024 року

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    Христос народився!
    Христос народився!Католики, протестанти та віряни більшості православних церков в ніч на неділю (25 грудня) святкують Різдво Христове.


    Виняток становлять православні України, Росії, Білорусі, Сербії, Грузії та Ізраїлю, які відзначають це свято в ніч на 7 січня - за юліанським календарем.


    Вечір напередодні називається святвечором і є одним з найбільш довгоочікуваних і таємничих для віруючих. Йому передує суворий піст, який триває до першої зорі.
    У католиків існує традиція в день святвечора не приймати їжу до настання темряви - на спогад про Віфлеємську зірку, яка сповістила волхвам і пастухам про народження Боголюдини. За вечерею вірні католики обмінюються облатками та добрими побажаннями.


    Християни, які відзначають свято за григоріанським календарем, в першу чергу католики, встановлюють біля нарядженої ялинки різдвяний вертеп: фігурки Діви Марії, святого Йосипа, волхвів і ясла з немовлям Ісусом, навколо яких поміщають фігурки тварин. Вся родина збирається за столом, прикрашеним хвойними гілками і свічками. Вранці віряни йдуть до храму, щоб славити там новонародженого Ісуса.


    За місяць до Різдва почався Адвент (від лат. Аdventus - прихід) - період, який є спогадом про прихід Спасителя у цей світ. Протягом останніх чотирьох тижнів вірячи духовно готувалися до великого свята, робили справи милосердя і не їли по п'ятницях м'яса. Ще один пісний день припадає на переддень Різдва.


    Різниця в часі зустрічі Різдва пояснюється відмінностями календарних стилів. У 1923 році більшість помісних православних церков, за винятком згаданих, прийняли схожий на григоріанський календар новоюліанський (обидва календарі збігаються до 2800 року).


    На думку істориків, сама дата святкування Різдва прийнята з деякою часткою умовності, оскільки за часів Христа в Юдеї діяв місячний календар, який часто складно точно зіставити з сонячним.

    Еxpres.ua


     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024