• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Визначено переможців ХІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024»
    Звернення Профспілок до Уряду щодо підвищення заробітної плати бюджетникам
    Переможці і лауреати міського етапу конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей - 2024" Славутицької міської організації Профспілки

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    Звернення делегатів VII з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України до Президента України В.Ф.Януковича
    Вельмишановний Вікторе Федоровичу !

    Ми, делегати VII з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України, маємо глибоке переконання, що розбудова української держави значною мірою залежать від стану фінансування освітньої галузі, визнаної законодавством пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку, а також повноти виконання педагогами свого найголовнішого обов’язку - всебічного розвитку людини як особистості та найвищої цінності суспільства.
    Однак впродовж дії Закону України «Про освіту» видатки на освітню галузь, включаючи спеціальні кошти, ледь перевищували семивідсотковий бар’єр, проти законодавчо гарантованих ст. 61 Закону України «Про освіту» не менше 10 відсотків національного доходу. Такі їх обсяги унеможливлюють розвиток освіти відповідно до вимог часу, реалізацію передбачених ст.57 цього закону гарантій працівникам в рівнях оплати праці. Середні оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників, складаючи станом на жовтень 2010 року відповідно - 1154 грн. та – 2004 грн., не сягають навіть половини гарантованого розміру.
    Ситуація в середовищі працівників освіти загострилась із запровадженням Урядових постанов про визначення посадових окладів працівників із застосуванням величини посадового окладу працівника I тарифного розряду на рівні, значно нижчому від мінімальної заробітної плати. Зрівняно в оплаті праці працівників, посади яких віднесено до 1-7 тарифних розрядів. Суттєво погіршено диференціацію заробітної плати кваліфікованих фахівців та робітників, які виконують прості, некваліфіковані роботи.
    Не виправдано низький рівень оплати праці працівників місцевих органів управління освіти і науки.
    До заниження оцінки роботи педагогічних працівників дошкільних, позашкільних навчальних закладів, методичних установ, навчально-виховних комплексів, інших установ освіти призвело запровадження постановою Уряду надбавок за престижність педагогічної праці лише за окремими педагогічними посадами. Як наслідок - погіршено мікроклімат в трудових колективах.
    Проблеми заробітної плати негативно позначаються також на пенсійному забезпеченні педагогічних працівників. Не вирішуються житлові питання. Неоднозначність трактування норм законодавства фактично позбавила переважну більшість педагогів сільської місцевості права на житлово-комунальні гарантії.
    Освітяни наполягають на необхідності підвищення розмірів оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, приведення їх у відповідність із вимогами законодавства про освіту, поширення дії постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 року № 1130 на всіх педагогічних працівників, починаючи вже з 2011 року, який оголошено Роком освіти та інформаційного суспільства, про що йдеться в Указі Президента України від 30.09.2010 р. № 926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні».
    Ми, делегати VII з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України, звертаємося до Вас, шановний Вікторе Федоровичу, як до гаранта Конституції України, із сподіваннями на забезпеченні видатків на освіту в Державному бюджеті України на 2011 рік в обсязі відповідно до ст. 61 Закону України «Про освіту», встановленні посадових окладів за всіма розрядами ЄТС із застосуванням величини першого тарифного розряду не нижче мінімальної заробітної плати, наближенні рівня заробітної плати працівників освіти до гарантованого ст.57 цього закону, запровадженні єдиних підходів для підвищення престижу педагогічної праці всіх педагогічних та науково-педагогічних працівників шляхом надання їм 20-ти відсоткової надбавки, підвищення рівня оплати праці працівників місцевих органів управління освіти і науки, реалізації права педагогів сільської місцевості на безоплатне користування житлом з опаленням та освітленням, визначенні пенсій педагогічним працівникам в розмірі 80-90 відсотків заробітної плати.
    Переконані, що стабільне функціонування однієї із найбільших галузей економіки країни, яку забезпечують працівники освіти і науки, можливе за умови нагального вирішення їх соціально-економічних проблем.





    Від імені делегатів VII з’їзду

    З повагою

    Голова Профспілки
    Г.Ф.Труханов


    17 листопада 2010 року


    zvernennja_do_prezudenta.doc [128 Kb] (cкачиваний: 385)

     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024