Новини » Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України


 • Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  Виплати на дитину в 2024 році зростуть: кого торкнуться зміни
  Статуси електронних лікарняних
  Верховна Рада остаточно схвалила нові правила надання різних видів відпусток

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Листопад 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Виплати на дитину в 2024 році зростуть: кого торкнуться зміни
  Виплати на дитину в 2024 році зростуть: кого торкнуться зміни
  На 2024 рік заплановане підвищення прожиткового мінімуму. Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак розповіла, що наступного року через підвищення прожиткового мінімуму зросте розмір деяких виплат.

  На сьогодні установлено прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років у розмірі 2 272 грн, для дітей віком від 6 до 18 років — 2 833 грн.
  У проєкті Закону України від 15 вересня 2023 року № 10000 «Про державний бюджет України на 2024 рік» передбачається встановити прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років — 2 563 грн, для дітей віком від 6 до 18 років — 3 196 гривні.
  Підвищення прожиткового мінімуму «сприятиме соціальній підтримці сімей з дітьми та забезпечить підвищення 2024 року розміру державної соціальної допомоги, який залежить від прожиткового мінімуму».
  Виплати у разі народження (усиновлення) дитини
  На сьогодні Законом України від 21 листопада 1992 року № 2811-XII «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» розмір допомоги у разі народження (усиновлення) дитини встановлено в сумі 41 280 грн незалежно від кількості народжених дітей у сім’ї.
  Одноразово виплачується 10 320 грн, решта суми допомоги — протягом наступних 36 місяців рівними частинами, по 860 грн.

  Детальніше
  Статуси електронних лікарняних
  Статуси електронних лікарняних Відкриття електронного листка непрацездатності (е-лікарняного) здійснюється автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (наказ МОЗ України від 17.06.2021 № 1234 «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності»).
  Сформований е-лікарняний надходить в кабінет страхувальника, з яким застрахована особа перебуває у трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.
  Е-лікарняний може мати декілька статусів:
  «Закритий»: електронний лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі листків непрацездатності. По електронних лікарняних з таким статусом ще не можна нараховувати кошти.
  Статус «закритий» змінюється на «Готово до сплати» через сім днів після дати:
  закриття (закінчення строку дії медичного висновку) — для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
  відкриття (початок строку дії медичного висновку) — для лікарняних по вагітності та пологах.
  Необхідно знати: навіть якщо статус зміниться раніше, варто зачекати, адже протягом семиденного періоду до лікарняного можуть вноситися зміни.

  «Готово до сплати»: страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. По електронних лікарняних з таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до Фонду.
  о, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.
  Детальніше
  Верховна Рада остаточно схвалила нові правила надання різних видів відпусток
  Верховна Рада остаточно схвалила нові правила надання різних видів відпусток
  Прийнято у ІІ читанні законопроєкт №8313. Ним, зокрема, роботодавцю надається право під час війни відмовити працівнику у будь-якому виді відпусток, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

  22 листопада ВРУ прийняла в цілому законопроєкт №8313 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань”. Про це йдеться у картці законопроєкта на сайті ВРУ.

  Детальніше
  День пам’яті жертв голодомору
  День пам’яті жертв голодомору
  Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
  Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.
  Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) "Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій" (в редакції Указа від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, віключівші у назві та тексті слова "та політічніх репресій".

  Цьогоріч Україна вдруге вшановуватиме жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, що супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини росіян демонструють, що жива пам’ять надзвичайно важлива.
  Детальніше
  Президія ЦК Профспілки
  Президія ЦК Профспілки
  21 листопада 2023 року у Києві відбулося засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, де обговорено найактуальніші аспекти діяльності організації на сучасному етапі.
  Відкриваючи роботу Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що захист прав освітян на другому році війни – одне із найважливіших завдань організації, особливо у розрізі допомоги тим, хто її гостро потребує.
  На розгляд президії винесено питання забезпечення галузі освіти на 2023 та 2024 роки, законодавчі ініціативи щодо вищої освіти, інформаційний обмін між організаційними ланками Профспілки та ряд внутрішньоспілкових питань.
  За першими питаннями доповідачем був заступник Голови Профспілки Сергій Романюк, який широко розкрив питання виконання освітянського бюджету цього року та перспективи наступного.
  Присутні члени президії обговорили залишки освітньої субвенції на місцях та важливість її першочергового спрямування на заробітну плату працівників задля забезпечення якісної та ефективної роботи у навчальних закладах.
  До обговорення долучилися Сергій Козорог – голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки, Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки, Любов Корнійчук – голова Одеської обласної організації Профспілки, Тетяна Повханич – голова Закарпатської обласної організації Профспілки, Анатолій Стеценко – голова Черкаської обласної організації Профспілки, Сергій Осадчий – голова Сумської обласної організації Профспілки, Олександр Яцунь – голова Київської міської організації Профспілки.
  Детальніше
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2021