• Струткура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  Основні показники рівня життя населення: інформує Мінсоцполітики
  100 років Таращанському коледжу
  День Гідності та Свободи

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Корисні посилання

  «    Листопад 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Профспілка: 30 років від дня створення у незалежній Україні
  Профспілка: 30 років від дня створення у незалежній Україні
  Сьогодні, 14 вересня 2020 року, Профспілка працівників освіти і науки України відзначає 30-річчя від дня створення у незалежній Україні. Саме 14 вересня 1990 року було проведено установчий З’їзд, який обрав Центральний комітет Профспілки і від цього дня розпочалася нова історія Профспілки у нашій державі.
  Сьогодні Профспілка працівників освіти і науки України об’єднує 1 440 721 член Профспілки. У складі Федерації профспілок України Профспілка освітян залишається її найчисельнішою членською організацією (на 1 січня 2020 року у структурі Профспілки нараховується 24 обласні та Київська міська організації, Загалом у складі галузевої Профспілки 24 311 первинних профспілкових організацій).

  За ці роки незалежності України вдалося зберегти структуру Профспілки (адміністративно-територіальний і виробничо-професійний принципи) та об'єднати педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл, дошкільних та позашкільних установ, науково-педагогічних працівників, професорсько-викладацький склад закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, молоді, яка навчається, а також адміністративно-господарський, допоміжний персонал установ та закладів освіти і непрацюючих пенсіонерів.

  Після проголошення незалежності України Профспілка працівників освіти і науки докорінно змінила модель своєї діяльності. Профспілка повністю зосередила увагу на:

  представництві й захисті трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів;

  здійсненні соціальної підтримки студентської та учнівської молоді;

  забезпеченні впливу на законодавчий процес;

  юридичній та правовій підтримці спілчан;

  ефективній співпраці з органами законодавчої та виконавчої влади, роботодавцями;

  системі навчання спілчан за напрямами;

  розвитку ділового співробітництва з міжнародними організаціями;

  підтримці здорового способу життя та змістовного дозвілля;

  інформуванні та медійній грамотності спілчан.

  Профспілка працівників освіти і науки України та її 25 територіальних організацій відповідно до закону «Про соціальний діалог в Україні» визнані репрезентативними.

  Починаючи з 1993 року, регулярно укладається Галузева Угода між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, положення і норми якої передбачають надання додаткових трудових та соціально-економічних прав і гарантій освітянам. Такі Угоди були підписані з усіма міністрами освіти.

  Діючу Галузеву угоду було підписано листопаді 2016 року у Києві. Свої підписи на документі під час урочистої церемонії поставили Голова Профспілки Георгій Труханов та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

  Профспілка провадить активний соціальний діалог у рамках СПО всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань, Національної тристоронньої соціально-економічною ради, громадських радах при Міністерствах, комітетах Верховної Ради України. На різних рівнях співпрацює з депутатськими фракціями та народними депутатами.
  Профспілка щороку розглядає та погоджує сотні нормативно-правових документів, які зачіпають права та інтереси спілчан, вносить пропозиції до законопроектів Верховної Ради України, постанов Уряду, наказів профільного міністерства. Також опрацьовує та надає зауваження й доповнення до документів Федерації профспілок України.

  Профспілка бере активну участь у розробці законопроектів, що стосуються галузі освіти. Так, свої пропозиції, зауваження, заперечення чи незгоди через звернення до народних депутатів та профільних комітетів у різні роки організація подавала до проектів Законів України «Про державний бюджет України», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про відпустки», «Про прожитковий мінімум» та ряду інших законодавчих документів.

  Уже багато років Профспілка, її організаційні ланки беруть участь у парламентських слуханнях із питань фінансування освіти, оплати праці освітян середньої, вищої школи, дошкілля, проблем молоді, основних соціальних гарантій тощо. Переважна більшість пропозицій Профспілки знаходить своє відображення у Рекомендація парламентських слухань.
  ЦК Профспілки

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2018