• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  Онлайн навчання завідувачів фінвідділами та головних бухгалтерів Профспілки
  Головні зміни у трудових відносинах
  Спартакіада у Вороньківській громаді

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
   
  Закон щодо об’єднання ПФУ й ФССУ підписано
  Закон щодо об’єднання ПФУ й ФССУ підписано
  21 жовтня повернуто з підписом Президента Закон України від 21 вересня 2022 року № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України» (законопроєкт № 3663).

  Закон передбачає приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України.

  Зазначимо, що цей законопроєкт не підтримали профспілки й висловилися проти його прийняття.

  Як саме вплине на життя українців Закон 2620-IX

  Так, з 1 січня 2023 року Фонд соціального страхування України буде приєднано до Пенсійного фонду України

  Уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й від нещасного випадку буде ПФУ та його територіальні органи, діяльність якого спрямовується і координується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення.
  Ініціатори законопроєкту вважають, що об’єднання структур ПФУ й ФССУ підвищить якість і виконання основних завдань, пов’язаних із соціальними виплатами.
  Однак, у законопроєкті № 3363 чітко не зазначено, хто саме буде надавати профільні послуги, пов’язані із соціальними виплатами, та контролювати фінансування тимчасової непрацездатності. У ФССУ майже 4000 вузькопрофільних фахівців із питань прийому заяв-розрахунків страхувальників, а в ПФУ таких фахівців немає.
  Таким чином Пенсійний фонд буде перевантажений різнорідними функціями, а отримати страхові виплати пересічним українцям буде ще важче.

  З моменту набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», змін зазнають також пенсійні й страхові виплати.
  Так, скасовується оплата за рахунок коштів соціального страхування лікування застрахованих осіб у відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.
  Окрім цього, вагітні жінки не отримають повну компенсацію під час «декретних» відпусток — передбачена лише часткова компенсація:
  скасується плата за інвалідні візки, протези, харчування, одяг, медичні чи соціальні допомоги для осіб з інвалідністю за кошти Фонду, як це було раніше;
  скасується право на пенсію з інвалідності тим, хто став особою з інвалідністю після нещасного випадку на підприємстві;
  замість путівок потерпілим будуть оплачувати лише проїзд до лікувальних закладів.

  Також у законопроєкті передбачено затвердження за кожним видом соціального страхування власну частку єдиного соціального внеску й складання окремих бюджетів, що має поліпшити обґрунтованість використання коштів і створить стимули до запровадження заходів, які зменшують соціальні ризики за кожним видом соціального страхування.

  Однак, Законом не передбачено створення комісій із соціального страхування на підприємствах і в організаціях, а рішення про призначення страхової виплати будуть приймати страхувальники або уповноважені ним особи.
  Цей Закон має набрати чинності з 1 січня 2023 року.
  У підсумку можна зазначити що Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не містить чіткого визначення, як саме ПФУ надаватиме послуги у сфері соціальних виплат, ускладнює можливість отримання страхових виплат, які наразі надаються ФССУ автоматично.

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2021