Чи мають право працівники, які були на простої, на щорічну відпустку, відпускні та допомогу на оздоровлення: роз’яснення МОН » Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України


 • Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  День дошкілля
  День миру
  Що відомо про оплату праці під час змішаного навчання: коментар Профспілки

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Вересень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Чи мають право працівники, які були на простої, на щорічну відпустку, відпускні та допомогу на оздоровлення: роз’яснення МОН
  Чи мають право працівники, які були на простої, на щорічну відпустку, відпускні та допомогу на оздоровлення: роз’яснення МОН
  Право на відпустку
  При простої працівники фактично не працюють, але за ними зберігають місце роботи (посаду) та заробітну плату повністю або частково.
  Періоди простою працівників зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

  Нарахування відпускних
  Період простою не враховують у розрахунковий період (останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки).
  Працівникам, які були на простої менше року, розрахунковий період для обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток буде фактично відпрацьований за ці 12 місяців період — 4 місяці.

  Працівникам, які були на простої 12 і більше місяців, у яких відсутній розрахунковий період, для розрахунку беруть місячний заробіток у розмірі посадового окладу (ставки) працівника або в розмірі мінімальної зарплати, якщо розмір посадового окладу є меншим від передбаченого законодавством розміру мінзарплати.

  Виплата допомоги на оздоровлення
  Виплата допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки — гарантована виплата педпрацівникам (ст. 57 Закону України «Про освіту»).

  Таку виплату при наданні щорічної основної відпустки в обов’язковому порядку виплачують педагогам лише за основним місцем роботи та в розмірі посадового окладу (із підвищенням) незалежно від навантаження.

  Тривалість щорічної відпустки в умовах воєнного стану
  Недоцільно обмежувати тривалість щорічної відпустки педпрацівників, оскільки це потребуватиме необхідності збільшення річного фонду заробітної плати на більше ніж місячний обсяг для виплати компенсації.

  Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам закладів освіти щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надають у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (ст. 10 Закону України «Про відпустки»).
  За час роботи в період канікул оплату праці педпрацівників та інших працівників, яким дозволяється вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями в тій же установі, провадять з розрахунку зарплати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

  Примітка. Складено відповідно до листа МОН «Про право на щорічну основну відпустку працівників, які під час дії воєнного стану тривалий час знаходяться на простої, та нарахування відпускних» від 12.06.2023 № 1/8371-23.

  За матеріалами Практика управління закладом освіти №7 Липень 2023

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2021