• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  День миру
  Що відомо про оплату праці під час змішаного навчання: коментар Профспілки
  Добровільне анонімне тестування в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Вересень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Інформація щодо рішень органів влади
  1). Мінреінтеграції інформує:

  - За результатами наради Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО Міністерством фінансів невідкладно підписано документи для спрямування 2,4 млрд гривень на виплати держдопомоги ВПО за другий і третій виплатні періоди липня. Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання, яка складає 3 тис. грн особам з інвалідністю й дітям і 2 тис. грн для решти ВПО.

  https://minre.gov.ua/2023/07/14/na-vyplaty-...24-mlrd-gryven/

  - Громадські організації можуть отримати грант на проєкти покращення інтеграції ВПО у громадах. Міжнародна неурядова організація IREX в Україні оголошує конкурс проєктів, спрямованих на розвиток і посилення соціальної згуртованості у межах програми «Єднання заради дії». Зокрема, на покращення інтеграції ВПО у приймаючих громадах. Детальніше: https://minre.gov.ua/2023/07/16/gromadski-organizacziyi-mozhut-otrymaty-grant-na-proyekty-pokrashhennya-integracziyi-vpo-u-gromadah/


  2). Мінсоцполітики інформує:

  - В рамках рубрики #ЯкЦеПрацює Мінсоцполітики продовжує відповідати на питання, зокрема:

  · Чи потрібно звертатися і куди, щоб виплати ВПО продовжували виплачувати?

  З 1 серпня 2023 р. допомога на проживання автоматично продовжується ВПО, без додаткового звернення. Тобто, якщо ви вже отримували допомогу на проживання для ВПО і відповідаєте критеріям для її отримання, звертатися за продовженням виплат НЕ потрібно.

  https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/...pJYMQACkDsfBdJl


  Якщо людина оплатила медичні послуги на суму більше 100 тис. грн, чи продовжуватиметься їй допомога на ВПО після 1 серпня?

  Так, продовжуватиметься, адже оплата ВПО медичних послуг (у т.ч. реабілітаційних, протезування, соціальних та/або освітніх послуг), зокрема на суму, що перевищує 100 тис. грн, НЕ враховується при призначенні / продовженні виплати допомоги.

  https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/...A6inR4BMU34VDul


  · Чи може призначатись допомога на ВПО дітям, які народились у ВПО?

  Так, якщо в особи, яка отримує допомогу, народилася дитина після 24.02.2022, допомога на таку дитину призначається. Крім того, якщо на дитину, яка народилась після 24.02.2022, але до набрання чинності цією постановою допомогу не було призначено, вона нараховується з дати звернення за нею з автоматичним продовженням з 1 серпня 2023 року. Докладніше:

  https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/...pSkfegppAdexX9l


  Довідково: нагадуємо, що постановою КМУ від 11 липня 2023 р. № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» внесено зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО: https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-pidtrymky-vnutrishno-peremishchenykh-t110723


  - Мінсоцполітики України спільно з Міністерством цифрової трансформації України планує запуск сервісу в Дія – Звернення на 4 види допомог, а саме:

  1) Допомога при усиновленні дитини;

  2) На дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;

  3) Особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

  4) На дітей одиноким матерям.

  Деталі за посиланням:

  https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/...5UtBdfGkkerA97l


  3). !!! У МОН презентували Візію майбутнього освіти і науки України, що визначає ключові вектори змін, є дороговказом, основою для подальшого розроблення Національної стратегії освіти і науки України. Зокрема, визначено мету – забезпечення гідних умов праці, справедливої оплати та можливостей для безперервного професійного розвитку вихователів, учителів, викладачів, науковців.

  https://mon.gov.ua/ua/viziya?fbclid=IwAR3Rl...Bq7JNcxzxXHmTdk

  Довідково: На сайті «Освіторія Медіа» розміщено статтю: «Зарплата вчителя – 40 тисяч гривень: коли очікувати таких змін?»

  В статті зазначено, що достойна оплата праці освітян – водночас і необхідність, і адекватна оцінка ролі вчителя. Які зміни у фінансуванні обіцяють уже цієї осені? Що станеться зі ставкою вчителя? Ці та інші питання прояснювали на Національній (не)конференції EdCamp Воля 2023 Міністр освіти і науки Оксен Лісовий, народні депутати та педагоги, в яких є конкретні пропозиції.

  Народний депутат, член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин розповів, що велику комплексну реформу, яку анонсував пан міністр, вже у серпні 2023 представить Президент України, а почнеться вона у вересні. Зарплата вчителів після перемоги обговорюється в розмірі 40 тис. грн.

  Деталі за посиланням:

  Посилання


  4). Мінфін інформує:

  - У січні-червні 2023 року із держбюджету на соцвиплати було спрямовано 230,5 млрд грн, зокрема у червні – 35,8 млрд гривень. Ці кошти було спрямовано:

  - 135,9 млрд грн, із них у червні 22,7 млрд грн – на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду;

  - 52 млрд грн, із них у червні 8,9 млрд грн – на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини;

  - 29,3 млрд грн, із них у червні 1,9 млрд грн – на підтримку малозабезпечених сімей та надання пільг і житлових субсидій громадянам;

  - 12,2 млрд грн, із них у червні 2,1 млрд грн – на соціальний захист дітей та сім’ї;

  - 1,1 млрд грн, із них у червні 0,2 млрд грн – на соціальний захист осіб з інвалідністю.

  Мінфін

  - Україна запускає нову Дорожню карту з імплементації Плану дій BEPS з метою посилення зусиль у сфері наближення податкової системи до міжнародних податкових стандартів.

  10-12 липня 2023 року заступник Міністра фінансів Світлана Воробей очолила делегацію України на 15-му пленарному засіданні Інклюзивної платформи ОЕСР/G20 з питань боротьби з розмиванням податкової бази й виведенням прибутку з-під оподаткування (Inclusive Framework on BEPS) у Конференц-центрі ОЕСР у Парижі, Франція.

  На заході заступник Міністра зустрілася з Директоркою Центру податкової політики та адміністрування ОЕСР Манал Корвін. В ході зустрічі Світлана Воробей повідомила про прогрес, досягнутий Україною у впровадженні міжнародних стандартів у період 2017-2022 років, та підписала оновлену Дорожню карту з імплементації Плану дій BEPS.

  https://mof.gov.ua/uk/news/ukraina_zapuskai...standartiv-4104


  - Комітет з питань бюджету розглянув висновок Рахункової палати щодо виконання Закону про державний бюджет на 2023 рік у першому кварталі та інформацію щодо поточного стану виконання державного бюджету.

  Детальніше: https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/238949.html


  - 13 липня 2023 року Верховною Радою України прийнято Закон, яким розширено перелік осіб з числа військовослужбовців, які визнаються особами з інвалідністю внаслідок війни.

  Встановлено, що військовослужбовці, які під час виконання обов’язків військової служби у військових частинах, у вищих військових навчальних закладах, закладах вищої освіти, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки, одержали поранення, контузію, каліцтво або захворювання, що призвели до інвалідності, внаслідок завданих у період військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року по відповідних військових частинах та навчальних закладах/закладах освіти ракетних, артилерійських, авіаційних ударів визнаються особами з інвалідністю внаслідок війни.

  У разі загибелі вищевказаної категорії військовослужбовців внаслідок зазначених вище причин, їх рідні отримають статус сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також одноразову грошову допомогу у зв’язку із загибеллю (смертю) члена сім’ї за рахунок державного бюджету.

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2021