• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Консультації


  Останні новини

  Профспілковий молодіжний кемп Київщини: reunion trade union
  Другий рік незламності
  Міжнародний день рідної мови

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Лютий 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
   
  Як нараховується педагогічний стаж
  Як нараховується педагогічний стаж Педагогічний стаж – це час роботи на педагогічних та науково-педагогічних посадах.
  Весь перелік таких посад визначений в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічним та науково-педагогічних працівників».
  Отже, якщо працівник прийнятий на таку посаду, педагогічний стаж починає нараховуватись автоматично з дня початку роботи. Жодних додаткових дій зі сторони працівника чи роботодавця робити не потрібно.
  Основною перевагою, яку надає педагогічний стаж, є можливість отримати надбавку до зарплати та право на пенсію за вислугу років.
  Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка (паперова чи електронна) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інші документи (витяги з наказів, відомостей про виплату заробітної плати тощо), що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. Відповідальність за обчислення стажу покладається на роботодавця.
  Отже, роботодавець зобов’язаний контролювати стаж педагогічного працівника виключно для правильного нарахування надбавок до зарплати та обчислення строків для оформлення пенсії.

  Також треба відзначити що вчителі в Україні мають право вийти на пенсію до досягнення 60-річного віку – за вислугою років. Працівники сфери освіти можуть отримати пенсію з 55 років, але лише за наявності певної тривалості спеціального стажу. Однак ця можливість дана не всім, а лише тим, хто до 55
  років зможе нагромадити необхідну тривалість спеціального стажу. З 1 квітня 2023 року цю вимогу за стажем збільшили на півроку: з 29 років до 29 років та 6 місяців. Але це не останнє підвищення вимог до стажу вчителів - ще раз його продовжать на півроку з 1 квітня 2024 року.

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024