• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Консультації


  Останні новини

  Профспілковий молодіжний кемп Київщини: reunion trade union
  Другий рік незламності
  Міжнародний день рідної мови

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Лютий 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
   
  Щодо рішень органів влади, зокрема, з питань оплати праці, бюджету та соціального захисту населення
  Щодо рішень органів влади, зокрема, з питань оплати праці, бюджету та соціального захисту населення

  1). Мінфін інформує:

  - За січень 2024 року до загального фонду держбюджету надійшло 116 млрд грн (зокрема, 13 млрд грн – податку на доходи фізичних осіб та військового збору; 2 млрд грн – податку на прибуток підприємств).
  Надходження ЄСВ до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування склали 34,2 млрд гривень.

  Загалом за підсумками січня 2024 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 154,2 млрд грн податків, зборів та інших платежів.
  Деталі та інфографіка – за посиланням

  - Україна отримала від Японії 390 млн доларів в рамках проектів Світового банку, націлених на соціальний захист та відновлення сільського господарства.

  - У 2023 році місцеві бюджети витратили на облаштування укриттів 1,1 млрд грн із передбачених 1,5 млрд грн, або 73,7 % розподіленого обсягу.

  У цьому році на облаштування укриттів передбачено 2,5 млрд грн, що більше на 66% ніж у минулому році. Деталі та інфографіка – за посиланням

  - Лідери країн-членів ЄС політично підтримали започаткування інструменту підтримки Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки, з яких більша частина буде спрямована на забезпечення бюджетних потреб України.


  - Основне завдання на 2024 рік – відновлення середньострокового бюджетного планування. На цьому наголосив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін під час керівного комітету EU4PFM щодо обговорення основних результатів та головних досягнень 2023 року та визначення пріоритетів на 2024 рік.

  - Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся:

  · з Генеральними інспекторами США – сторони домовились продовжити тісно співпрацювати для забезпечення ефективного використання допомоги від США;

  · з новопризначеним Міністром фінансів Нідерландів Стівеном ван Веєнбергом (онлайн) – сторони домовились і надалі розвивати конструктивний діалог між країнами. Від початку повномасштабної війни Уряд Нідерландів спрямував до Держбюджету України близько 300 млн євро.


  2). Мінреінтеграції інформує:

  - Мінреінтеграції перерахувало понад 30 млн гривень на компенсації за розміщення ВПО (на покриття витрат за спожиті комунальні послуги закладам, які безоплатно розмістили внутрішньо переміщених осіб у серпні-вересні 2023 року).

  - У межах реалізації проєкту «Прихисток» профінансовано компенсації за грудень 2023 року на загальну суму 98,8 мільйона гривень.

  - В Україні запрацювали мобільні групи для підтримки ветеранів та їхніх родин.

  3). Мінсоцполітики інформує:

  - Чотири соціальні допомоги для сімей з дітьми в Дія. Хто має право оформити сервіс?

  Посилання


  4). НАДС:

  - Якою буде система оплати праці на державній службі?

  З початку 2024-го запроваджено нову модель оплати праці державних службовців на основі класифікації посад. Мета реформи – запровадження прозорих умов оплати праці та усунення можливостей для зловживань при нарахуванні додаткових виплат.

  Базовий для реформи законопроект № 8222 прийнято у першому читанні у Верховній Раді. Він є ключовим у реалізації реформи оплати праці.

  Зміни, які відбуваються зараз із зарплатами держслужбовців, діятимуть лише до кінця 2024 року, до завершення чинності Закону про держбюджет на цей рік. Наразі Мінфін саме там прописав умови оплати праці та правила, за якими працівники органів державної влади отримуватимуть зарплати в 2024 році.


  5). Національний банк: 5 висновків січневого Інфляційного звіту, які допоможуть сформувати економічну картину 2024–2026 років.

  1. Інфляція у 2024 році помірно пришвидшиться. Однак уже наступного року увійде до цільового діапазону НБУ, знизившись до 5,8%, а у 2026 році – до 5%.

  Щоб забезпечити помірні темпи інфляції, монетарна політика НБУ спрямовуватиметься на підтримку курсової стійкості. Важливим завданням залишатиметься захист привабливості гривневих інструментів – депозитів та ОВДП, щоб українці могли убезпечити свої заощадження від інфляційного знецінення.

  2. Відновлення економіки у 2024 році триватиме, проте повільнішими темпами. Прогнозується, що цьогоріч воно становитиме 3,6%, водночас у 2025–2026 роках пришвидшиться до 5,8% та 4,5% відповідно.

  Відновлення підтримуватимуть м'яка фіскальна політика, подальше пожвавлення внутрішнього попиту, а також розширення логістичних потужностей.

  3. Пожвавлення економіки супроводжуватиметься поліпшенням зайнятості та зростанням доходів населення як у номінальному, так і в реальному вимірах. Безробіття помірно знижуватиметься впродовж 2024–2026 років, однак все ще буде вищим за природний рівень.

  4. Міжнародна допомога залишатиметься важливим джерелом фінансування бюджетного дефіциту та припливу капіталу в країну. У 2024 році вона становитиме близько 37 млрд дол. США. Надалі очікується скорочення міжнародного фінансування, однак цей процес буде поступовим і не створюватиме ризиків для стійкості державних фінансів.

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024