
У 1999-му році, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано
21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.
Традиційно у цей день у навчальних закладах по всьому світу проводять тематичні уроки, флешмоби, конкурси, диктанти та лекції, спрямовані на популяризацію рідної мови, особливо серед молоді. Це ще один спосіб нагадати, що мова – це не лише засіб комунікації, а й важливий елемент національної ідентичності, культурної спадщини та історичної пам’яті.
Сьогодні, коли Україна бореться за свою незалежність, мова є нашою зброєю та нашим захистом.
Кожен, хто говорить українською, підтримує державність, робить внесок у розвиток культури та зміцнює позиції України у світі.
Допоки звучить українська – житиме Україна!