• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Консультації


  Останні новини

  23 травня в Україні відзначають День Героїв
  Підготовка до нового навчального року 2024/2025 у закладах освіти
  З Днем вишиванки!

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Травень 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Постанова президії ЦК Профспілки
  П Р Е З И Д І Я

  П О С Т А Н О В А
  м. Київ

  від 22.09.2010 № П-27-1

  Про дії Профспілки працівників освіти і науки України у зв’язку з порушенням трудових прав на рівень оплати праці працівників галузі, зниженням рівня законодавчо встановлених соціально-економічних гарантій

  Президія ЦК Профспілки відзначає, що прийняття Кабінетом Міністрів України постанов від 12 травня 2010 року № 337 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 і від 25 жовтня 2008 р. № 939» та від 30 червня 2010 р. № 518 "Про внесення зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298" засвідчує про збереження тенденції стосовно встановлення Урядом базового посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС у фіксованому розмірі, значно меншому ніж мінімальна заробітна плата.
  Дедалі збільшується розрив між рівнем посадових окладів, гарантованих ст. 57 закону «Про освіту» педагогічним, науково-педагогічним працівникам та діючими їх розмірами. Середня величина посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників, складаючи відповідно - 1123 грн. та 1949 грн., проти заробітної плати працівників промисловості в липні поточного року в розмірі 2684 грн., не сягає навіть половини законодавчо гарантованої.
  Встановленням працівникам, посади яких віднесено до 1-7 тарифних розрядів, однакових окладів знівельовано закладену в ЄТС диференціацію в оплаті праці професіоналів і робітників та розбалансовано систему оплати праці в галузі освіти, як і в цілому в бюджетній сфері.
  Визнаючи одним із пріоритетних завдань Профспілки необхідність підвищення рівня оплати праці працівників навчальних закладів, установ освіти і науки, Центральний комітет здійснює відповідні заходи для його виконання, зокрема під час формування Державного бюджету на 2011 рік. З цією метою направлено безпосередньо до Президента України, Верховної Ради України, її комітетів, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок України ряд аргументованих пропозицій до проектів закону про Державний бюджет, Декларації цілей та завдань бюджету, Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Вони стосуються необхідності встановлення видатків на освіту в законодавчо гарантованих обсягах, необхідних для поступового забезпечення положень ст. 57 закону «Про освіту», в тому числі шляхом встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні законодавчо затвердженої мінімальної заробітної плати із застосуванням її для визначення посадових окладів за всіма розрядами Єдиної тарифної сітки, підвищення престижу праці всіх категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників.
  Питання визначення базового посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні законодавчо встановленої заробітної плати порушено профспілковою Стороною під час переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк. Проте на даний час не підтверджена готовність представників Уряду обговорювати зазначену проблему.
  На необхідності врахування в проекті Держбюджету на 2011 рік видатків на оплату праці працівників галузі в обсягах, що відповідають вимогам закону «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» № 1646, забезпечення реалізації положень ст. 57 наголошувалось у виступах Голови ЦК Профспілки на засіданнях підсумкових колегій Міністерства освіти і науки України з питань вищої школи 23 квітня, а також загальної середньої та дошкільної освіти 20 серпня поточного року. Про нагальність вирішення питання оплати праці освітян йшлося на зустрічі представників профспілки з Віце-прем’єр-міністром України С.Л.Тігіпком, організованій ФПУ, а також на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України 27 серпня.
  Проте в проекті Державного бюджету України на 2011 рік закладені параметри для встановлення посадових окладів за всіма розрядами ЄТС у розмірі 613 грн. - з 1 січня, 625 грн. - з 1 квітня, 641 грн. - з 1 жовтня, 654 грн. - з 1 грудня, що суттєво менше від запланованої мінімальної заробітної плати. Зазначене свідчить про загрозу подальшого порушення норм ст. 96 КЗпП України, ст. ст. 3 та 6 Закону України «Про оплату праці» щодо необхідності формування тарифної сітки на основі тарифної ставки робітника першого розряду у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та міжкваліфікаційних, міжпосадових співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).
  Про неприпустимість стримування росту заробітної плати працівників навчальних закладів, гостроту проблеми їх матеріального забезпечення, необхідність вжиття заходів для підвищення престижу педагогічної праці йдеться у листах, зверненнях, заявах організаційних ланок профспілки. На необхідності продовження дій та активізації роботи в цьому напрямку наголошувалось також під час проведення зборів у первинних ланках профспілки, організованих виборними територіальними органами на виконання постанови Бюро президії ЦК Профспілки від 27.08.2010 року.
  Заслухавши та обговоривши інформацію Заступника Голови профспілки Г.Ф.Труханова щодо існуючих проблем матеріального забезпечення працівників галузі, які особливо загострюються в умовах підвищення тарифів на житлово-побутові послуги та цін на товари повсякденного вжитку і продукти харчування, відсутністю середньотермінових перспектив підвищення рівня заробітної плати, що підтверджується матеріалами до проекту Державного бюджету України на 2011 рік, та враховуючи рішення президії Федерації профспілок України від 16 жовтня 2010 року стосовно проведення акції, президія Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України постановляє:

  1. Інформацію Заступника Голови профспілки Г.Ф.Труханова взяти до відома.
  2. Рекомендувати Кримській республіканській, обласним, Київській та Севастопольській міським організаціям Профспілки:
  2.1. Продовжити роботу для забезпечення виконання вимог п.п. 1.1, 1.2 постанови бюро президії ЦК Профспілки від 27.08.2010 № Бр – 122-1 «Про дії організаційних ланок Профспілки на захист трудових, соціально-економічних прав та гарантій працівників освіти»;
  2.2. Провести відповідну роботу з осередками політичних партій, що входять до складу Верховної Ради України, та народними депутатами України з метою забезпечення підтримки профспілкових пропозицій до Держбюджету на 2011 рік;
  2.3. Забезпечити участь членів Профспілки в масових акціях протесту 7 жовтня 2010 року в столиці Автономної Республіки Крим, обласних та районних центрах, мм. Києві та Севастополі, а також інших містах з метою відстоювання інтересів освітян.
  3. Звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогою врахування при доопрацюванні проекту Державного бюджету України на 2011 рік видатків на освіту в законодавчо встановлених обсягах відповідно до положень ст.61 закону «Про освіту», необхідних зокрема для встановлення посадових окладів та ставок заробітної плати за всіма розрядами ЄТС із застосуванням величини першого тарифного розряду на рівні не нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, наближення рівня оплати праці працівників освіти до гарантій, передбачених ст.57 цього закону, забезпечення єдиних підходів для підвищення престижу педагогічної праці всіх педагогічних і науково-педагогічних працівників.
  4. Голові Профспілки Л.С.Сачкову ініціювати проведення зустрічі представників профспілки з керівництвом Верховної Ради України, її окремих комітетів, Кабінету Міністрів України з метою вироблення можливих шляхів вирішення проблем освітян стосовно фінансового забезпечення галузі та рівня оплати праці працюючих.
  5. Створити робочу групу для ведення переговорів з Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України у складі членів президії ЦК профспілки:
  Сачков Л.С. – Голова Профспілки
  Труханов Г.Ф. – заступник Голови Профспілки
  Волкова К.І. – голова Кримської республіканської організації Профспілки
  Горшкова А.С. – голова Донецької обласної організації Профспілки
  Кравець Ю.І. – голова Рівненської обласної організації Профспілки
  Яцейко М.Г. – голова Львівської обласної організації Профспілки
  Яцунь О.М. – голова Київської міської організації Профспілки
  6. З метою відстоювання трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян провести 26 жовтня 2010 року в місті Києві масову акцію протесту Профспілки працівників освіти і науки України за участю її організаційних ланок.
  7. Бюро Президії ЦК Профспілки забезпечити підготовчу та організаційну роботу для проведення зазначеної акції протесту.

  Голова Профспілки Л.С.Сачков

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024