22 квітня - Міжнародний день Землі - свято чистої Води, Землі й Повітря. День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день коли кожна людина може задуматися над тим, що він може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши байдужість у собі.
Історія цього свята пов'язана з іменем жителя американського континенту Джона Мортона. У кінці XIX століття Дж. Стерлінг Мортон переїхав на територію пустельної прерії штату Небраска, самотні дерева якої посилено вирубувалися на будівництво будинків і на дрова. Мортон запропонував провести день, присвячений озелененню, і започаткувати призи для тих, хто висадить більшу кількість дерев. Цей день назвали Днем дерева.
Протягом першого Дня Дерева жителі штату висадили близько 1 млн дерев. В 1882 році штат Небраска оголосив День Дерева офіційним святом. Він відзначався в день народження Мортона - 22 квітня. В 1970 році понад 20 млн чоловік у різних країнах миру взяли участь в акції, яка одержала назву День Землі.
В 1990 році свято стало міжнародним, в акції брали участь уже 200 млн чоловік з 141 країни. У
З початку 90-х років основна увага в ході святкування Дня Землі приділяється національним паркам. Крім природоохоронних акцій проводиться збір засобів у підтримку особливо охоронюваних природних територій.
Свято набуває нового значення, а разом з ним і нова назва - Марш парків. З 1995 року до нього приєдналися заповідники й національні парки. Уже в 1997 році Марш парків охопив майже всю територію колишнього СРСР і пройшов більш ніж в 150 парках на території України, Білорусії, Казахстану, Киргизстана, Туркменістану, Таджикистану й Узбекистану. В акції брало участь близько 200 тис. чоловік. Марші парків проводяться з метою залучення громадян до участі в природоохоронній діяльності заповідників і національних парків.
22 квітня всі, кому не байдужне майбутнє нашої планети, а значить і своє власне майбутнє, кому не байдуже якою побачать нашу планету майбутні покоління, можуть внести свій посильний внесок, прийнявши участь у міжнародному дні землі.
Метою проведення Дня Землі є перетворення екологічної проблематики в невід'ємний елемент загальної освіти й культури, спрямованої на формування в молоді причетності до всього, що відбувається навколо. Формування поглядів і переконань, що забезпечують становлення відповідального й діяльного відношення до навколишньої природи.