Всесвітній День охорони праці » Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України


 • Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  День дошкілля
  День миру
  Що відомо про оплату праці під час змішаного навчання: коментар Профспілки

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Вересень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Всесвітній День охорони праці
  Всесвітній День охорони праці28 квітня 2014 року, як і в попередні роки, з ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) відзначається Всесвітній день охорони праці – міжнародна акція з розвитку ідей безпечної й гідної праці.
  Обласна організація підтримує дану ініціативу і призиває організаційні ланки приєднатися до проведення Всесвітнього дня охорони праці, яка в нинішньому році пройде під девізом: «Охорона праці при використанні хімічних речовин на робочих місцях».
  Хімічні речовини використовуються практично у всіх сферах діяльності, тим самим .створюючи певні ризики на робочих місцях. Щороку на ринку з'являється багато нових хімічних речовин. Тому важливо мати систематичний підхід до безпечного обігу й використанню речовин у роботі.
  Постійне зростання виробництва й використання хімічних речовин на робочих місцях являють собою реальну проблему як для окремого працівника, так і для суспільства в цілому. Результати екологічних досліджень однозначно свідчать про те, що забруднення приземної атмосфери – самий потужний фактор, що постійно діє та негативно впливає на людину.
  Багато з речовин, що виділяються в процесі виробництва, шкідливі для організму і потрапляючи в повітря безпосередньо впливають на організм, та можуть несприятливо впливати на здоров'ї або нормальній його життєдіяльності.
  Знаходження оптимального балансу між перевагами використання хімічних речовин і контролем над їх можливим негативним впливом на працівників, робочі місця й навколишнє середовище повинні стати постійною турботою для роботодавців, працівників і їх організацій.
  Найважливіше завдання профспілок - поширення передового досвіду, форм і методів роботи в напрямку поліпшення умов і охорони праці.

  Спільні зусилля зацікавлених сторін повинні бути спрямовані на прийняття комплексу заходів спрямованих на усунення негативних наслідків, що супроводжують науково-технічний прогрес, повсюдне зростання виробництва хімічних речовин та їх використання.
  Враховуючи вищезазначене, вважаємо, що організації Профспілки повинні проявити солідарність зі світовою громадськістю й профспілковим рухом з питань, пов'язаних з порядком денним нинішнього Всесвітнього дня охорони праці.

  У ході підготовки й проведення Всесвітнього дня охорони праці обласна організація пропонує організаційним ланкам при здійсненні громодсього контролю:

  1. Провести:
  - обстеження стану охорони праці в хімічних лабораторіях, інших навчальних і виробничих приміщеннях, у яких має місце використання хімічних речовин;
  - перевірку ефективності роботи систем вентиляції (і природньої, і примусової) у навчальних, і виробничих приміщеннях;
  - ревізію зберігання хімічних реактивів у загальноосвітніх закладах та при необхідності проконтролювати порядок їх утилізації.
  2. Використовуючи електронні ресурси територіальних організацій Профспілки, повідомити спідчан про проведення Всесвітнього дня охорони праці з даною тематикою.
  Всесвітній день охорони праці - це додаткова можливість підкреслити важливість і актуальність питань охорони праці, необхідність вирішення проблем, наявних у цій сфері діяльності.
  Рада обласної організації Профспілки виражає впевненість, що заходи приурочені Всесвітньому дню охорони праці, будуть служити керівництвом до дій роботодавців і профспілкових організацій, спрямованих на поліпшення умов і охорони праці.
  Для використання в роботі пропонуємо Звернення Оргкомітету та План заходів щодо проведення Всесвітнього дня охорони праці.

  Звернення організаційного комітету: zvernennia.doc [292,5 Kb] (cкачиваний: 399)
  План заходів: plan-zaxodiv.doc [71 Kb] (cкачиваний: 369)

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2021