• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Засідання Ради Київської обласної організації Профспілки
    Визначено переможців ХІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024»
    Звернення Профспілок до Уряду щодо підвищення заробітної плати бюджетникам

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені
    У зв’язку з тим, що Верховна Рада України 17 грудня ухвалила Закон України "Про внесення змін до статті 2 Закону "Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги" (щодо дії цього Закону)", Федерація профспілок України повідомляє наступне.

    Законом встановлено, що дія норми про заборону стягнення пені припиняється з 1 січня 2011 року. При цьому визначено, що нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична енергія, теплова енергія, водовідведення, утримання і експлуатація житла на прибудинкових територіях, сміттєзбирання, ліфтове господарство) здійснюватиметься на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року.

    Водночас розмір пені та її максимальні значення нормативно-правовими актами не встановлено, що унеможливлює нарахування пені з 1 січня 2011 року.

    Відповідно до статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги має сплачувати пеню у встановлених законом чи договором розмірах. Проте розмір пені (0,1%) встановлено лише у проекті Житлового кодексу, що знаходиться на розгляді у Верховній Раді України і не має статусу діючого закону. Зазначимо, що до 1996 року пеня нараховувалась в розмірі 0,01% за один день прострочення платежу.

    Крім того, при прийнятті Закону не враховано вимоги профспілок щодо неможливості відновлення пені в умовах, коли за офіційними статистичними даними загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні нині становить 1,28 млрд. гривень.

    Федерація профспілок України рекомендує членським організаціям ФПУ, первинним організаціям профспілок оперативно довести до членів профспілок, що у будь-якому договорі сторона бере на себе зобов’язання добровільно. У разі наявності у них заборгованості по заробітній платі або соціальних виплатах, вони мають право не погоджуватись на встановлення розміру пені в договорі або не укладати нові договори з надавачем відповідних житлово-комунальних послуг до законодавчого врегулювання питання.



    Заступник Голови ФПУ С.Українець

     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024