• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Консультації


  Останні новини

  23 травня в Україні відзначають День Героїв
  Підготовка до нового навчального року 2024/2025 у закладах освіти
  З Днем вишиванки!

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Травень 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Щодо доплати педагогічному працівнику за перевірку письмових робіт (зошитів)
  Щодо доплати педагогічному працівнику за перевірку письмових робіт (зошитів) Заробітна плата працівників бюджетних установ може бути більшою за посадовий оклад за рахунок доплат і надбавок, різних за своєю економічною суттю та розмірами. Одним із видів додаткової оплати праці педагогічних працівників є доплата за перевірку письмових робіт (зошитів).

  Додатковий заробіток педагогічним працівникам за перевірку письмових робіт (зошитів) гарантує пункт 37 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України № 102 від 15.04.93 (далі – Інструкція № 102). Розмір цієї додаткової оплати праці залежить від класів на навчальних дисциплін.

  Так, відповідно п. 37 Інструкції № 102, педагогічним працівникам за перевірку письмових робіт (зошитів) доплачують у розмірах (відсотках ставки заробітної плати):
  - у І-ІV класах – 15 %;
  - у V-XІ (XІІ) класах, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації за перевірку письмових робіт із:
  а) мов та літератури – 20 %;
  б) математики – 15%;
  в) іноземної мови, стенографії, технічної механіки (конструювання) та креслення – 10%. Вчителям загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів і училищ фізичної культури доплата за перевірку робіт з креслення не провадиться.;
  г) викладачам курсів – 6% (якщо навчальними планами передбачене проведення таких робіт).

  Розмір доплати за перевірку письмових робіт (зошитів) у V-XІ (XІІ) класах, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації залежить і від обсягу педагогічного навантаження. Якщо педагогічне навантаження в вчителя більше або/чи менше 18 годин на тиждень (72 годин на місяць) то і розмір такої доплати, відповідно, збільшується чи/або зменшується (п. 39 Інструкції № 102).

  Основним вчителям початкових класів (І-ІV) при встановленні доплати за перевірку зошитів тижневе навантаження не враховується, а залежить від кількості учнів у класі (абз. 1 п. 37 Інструкції № 102).

  Якщо уроки з мов у початкових класах проводить інший вчитель, то доплату за перевірку зошитів він отримує за фактичну кількість годин у розмірах, передбачених для вчителів початкових класів, з врахуванням кількості учнів. В такому ж порядку оплачується перевірка зошитів учнів вчителям І-ІV класів, котрі проводять індивідуальні заняття на дому, групові та індивідуальні заняття в лікарні або санаторії (абз.2 п. 37 Інструкції № 102).

  На розмір доплати за перевірку письмових робіт (зошитів) впливає також кількість учнів у класі. Так, у І-ХІ(ХІІ) класах (класах-комплектах) шкіл і шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань, з кількістю учнів менше 12 осіб, а також у навчальних групах професійно-технічних училищ менше 12-15 осіб за перевірку письмових робіт (зошитів) платиться лише 50% відповідної доплати (абз. 2 п. 38 Інструкції № 102).

  У разі зміни кількості учнів у класах чи навчальних групах протягом навчального року розмір доплати за перевірку письмових робіт (зошитів) не перераховується, а перераховується лише за випадків, коли тарифікація педпрацівників здійснюється двічі на рік: на початок І-го та ІІ-го півріч (абз. 3 п. 38 Інструкції № 102).

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024