• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Консультації


  Останні новини

  23 травня в Україні відзначають День Героїв
  Підготовка до нового навчального року 2024/2025 у закладах освіти
  З Днем вишиванки!

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Травень 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Гарантії працівників при залученні до роботи у вихідні дні
  Гарантії працівників при залученні до роботи у вихідні дніВідповідно до статті 67 Кодексу законів про працю України (далі- КЗпПУ) при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень. Якщо святковий або неробочий день (стаття 73 КЗпПУ) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого днів. Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день визначається графіком роботи закладу чи установи.

  Згідно частини першої статті 71 КЗпПУ робота у вихідні дні забороняється. Разом з тим, законодавством передбачено можливість залучення окремих працівників, в тому числі і освітян, до роботи у вихідні дні.

  Так, відповідно до частини 2 статті 71 КЗпПУ залучення працівників до роботи у вихідні дні допускається лише у виняткових випадках, а саме:
  1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
  2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
  3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
  4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

  Слід зауважити, що чинним законодавством не передбачено залучення працівників до роботи у вихідний день у зв'язку з виробничою необхідністю, про що також наголошується в листі Міністерства соціальної політики від 13.04.2012 № 123/13/133-12 року «Про роботу у вихідні дні».

  Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця і лише за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації.

  Згідно статті 72 КЗпПУ робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або додатковою оплатою за правилами, встановленими статтею 107 КЗпП України.

  Так, робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі:
  1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;
  2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

  У такому ж розмірі (подвійному) провадиться оплата за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

  При підсумованому обліку робочого часу робота у святкові та неробочі (вихідні) дні за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену в закладі (установі). Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024