• Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  День вихователя
  Всеукраїнський день дошкілля
  ZOOM-нарада членів Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Вересень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Щодо призиву на військові збори
  Щодо призиву на військові збориНа численні запити спілчан щодо збереження місця роботи і заробітної плати в разі призову працівника на навчальні військові та спеціальні збори повідомляємо, що відповідно частини 3 статті 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ (далі – Закон № 2232) військовозобов’язані (крім резервістів) з числа осіб офіцерського складу запасу, які не проходили військову службу як офіцери або звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугу років, та особи рядового, сержантського та старшинського складу можуть бути призвані районними (міськими) військовими комісаріатами на навчальні збори.
  Нормами статті 29 Закону № 2232 передбачаються також і терміни, на які можуть призиватися військовозобов’язані на навчальні та спеціальні збори.
  Відповідно частини 11 статті 29 Закону № 2232 за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, посада та середня заробітна плата.
  Виплату середнього заробітку військовозобов’язаним, призваним на збори, здійснюють організації, установи, заклади, в яких вони працюють, з наступним відшкодуванням цих витрат військовими комісаріатами за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони України чи інших військових формувань (Служби безпеки України тощо).
  Відповідно статті 119 Кодексу законів про працю України працівникам, на час виконання державних або громадських обов’язків (в даному випадку – призов на військові збори) гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
  Тому, призваного на військові збори працівника увільняють ( а не звільняють!!!) від виконання посадових обов’язків, про що видається відповідний наказ, із зазначенням умов збереження місця роботи та виплати середньої заробітної плати.
  Крім цього, відповідно пункту 7 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних, затвердженої наказом Міністра оборони України від 12 березня 2007 р. № 80, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 березня 2007 р. за № 269/13536, за військовозобов’язаними, призваними на військові збори, зберігаються на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігають місце роботи, займану посаду та середній заробіток не лише за основним місцем роботи, а й на роботах за сумісництвом.
  Після повернення з військових зборів працівник подає до кадрової служби за місцем роботи військовий квиток з відміткою про підтвердження участі у таких зборах.

  Правовий (громадський)
  інспектор праці КООППОіНУ
  В.Білоус
  03.04.2014р.

   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2021