• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Компенсаційні виплати роботодавцям: зміни з квітня 2024 року
    Сумарне чи щорічне підвищення кваліфікації для атестації вчителя?
    4 квітня відзначається Міжнародний день інтернету

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     






    Ваші запитання надсилайте на електронну пошту: profosvita.agv@gmail.com

    форма додається


    Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров'я?
    20 березня 2024
    ⁉️Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров'я?

    ✅Якщо працівник відповідно до медичного висновку (перелік документів визначений Порядком розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1449) не може продовжувати виконувати свою роботу, передбачену трудовим договором, роботодавець має вжити заходів щодо переведення такого працівника на іншу роботу, яка відповідає його стану здоров’я.

    При цьому переведення працівника на іншу роботу можливо тільки за його згодою.

    Звільнення працівника на підставі пункту 2 статті 40 КЗпП України допускається, якщо іншої роботи немає чи працівник відмовився від переведення.

    Також при звільненні такому працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі середньомісячної заробітної плати.
    Детальніше
     
    Чи зберігається середній заробіток педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти, яких було призвано на військову службу?
    12 березня 2024
    Ні, не зберігається з 24 грудня 2023 року, відповідно до змін, передбачених п. 6 Закону України від 22 листопада 2023 року № 3494-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань».

    До 24 грудня 2023 року за педагогічними та науково-педагогічними працівниками на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період зберігався середній заробіток відповідно до частини другої статті 57 Закону України «Про освіту».
    Детальніше
     
    Роз'яснення щодо порядку обчислення середньої заробітної плати
    31 січня 2024
    Роз'яснення щодо порядку обчислення середньої заробітної плати
    Роз'яснення щодо порядку обчислення середньої заробітної плати у зв'язку з набранням чинності постанови кабінету міністрів україни від 08.09.2023 № 957 „про внесення змін до порядків, затверджених постановами кабінету міністрів україни від 8.02.1995 р. № 100 і від 8.08.2016 № 500ˮ

    Щодо періоду, з якого застосовуються зміни

    Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 08.09.2023 № 957 „ Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100 і від 8 серпня 2016 р. № 500ˮ (далі – постанова № 957), згідно з якою внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 08.02.1995 № 100 (далі – Порядок).

    Постанова № 957 опублікована в газеті „Урядовий кур’єр” № 183 від 12.09.2023 року.

    Отже, норми постанови № 957 слід застосовувати з дня офіційного опублікування, а саме з 12.09.2023 року.

    Щодо визначення розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати для надання матеріальної (грошової) допомоги

    Постановою № 957 внесено зміни до пункту 2 Порядку, згідно з якими, cередній заробіток для надання матеріальної (грошової) допомоги проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання матеріальної (грошової) допомоги.

    Тобто у разі, коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для надання матеріальної (грошової) допомоги, при обчисленні середнього заробітку для її надання розрахунковим періодом будуть 12 календарних місяців, які передують місяцю надання зазначеної допомоги.

    Водночас зазначеними нормами Порядку не передбачено, що розрахункові місяці мають бути повністю відпрацьовані.
    Детальніше
     
    Уряд підвищив зарплати бюджетникам
    25 січня 2024
    Кабінет Міністрів підвищив з 1 січня 2024 року зарплати бюджетникам через зростання мінімальної зарплати. Наступне підвищення відбудеться вже з 1 квітня. Про це йдеться у постанові уряду від 12 січня 2024 р. № 23. «Посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2024 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 3 195 гривень», — йдеться в документі. До цього посадові оклади з 1 грудня 2021 року розраховувалися виходячи з посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду у розмірі 2 893 гривні. Таким чином, базовий оклад підвищений на 10,4%.
    Згідно із законом про державний бюджет України, з 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати зріс із 6700 до 7100 гривень. З 1 квітня мінімалка зросте до 8000 гривень. Від мінімальної зарплати залежать посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
    Детальніше
     
    Щодо утримання військового збору
    12 вересня 2014
    Щодо утримання військового зборуПитання: Чи утримувати військовий збір із липневих та серпневих відпускних, які нарахували у липні 2014 року?
    Відповідь: Оплата часу перебування працівника у відпустці – виплата, яка входить до складу фонду додаткової заробітної плати, а отже це об’єкт нарахування військового збору.
    Водночас, Закон № 1621 поклав на плечі платників обов’язок нараховувати та сплачувати військовий збір із 03.08.2014 року. Тож уважаємо, що і положення Податкового кодексу України, підрозділу 10 р. ХХ потрібно застосовувати для виплат, нарахованих починаючи із цієї дати.
    Якщо відпускні за липень та серпень 2014 року працівнику нарахували в липні поточного року (тобто, до 03.08.14р.), утримувати військовий збір не потрібно. Адже нарахування відпускних відбулося до набрання чинності Законом № 1621.
    Отже, якщо відпускні за липень-серпень 2014 року нарахували в липні 2014 року, то незалежно від дати , коли їх виплатили (до 03.08.2014 року чи після цієї дати), вважаємо, такі виплати не потрібно обкладати військовим збором.

    Детальніше
     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024