Питання-відповідь » Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України


 • Головна
 • Структура
 • Статут
 • Офіційні документи
 • Правовий захист
 • Охорона праці
 • Контакти
 • Фотогалерея
 • Питання - відповідь


  Останні новини

  Виплати на дитину в 2024 році зростуть: кого торкнуться зміни
  Статуси електронних лікарняних
  Верховна Рада остаточно схвалила нові правила надання різних видів відпусток

  Вісті з районів

  Вітання


  Організаційні ланки


  Децентралізація


  Корисні посилання

  «    Листопад 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   


  Ваші запитання надсилайте на електронну пошту: profosvita.agv@gmail.com

  форма додається


  Щодо утримання військового збору
  12 вересня 2014
  Щодо утримання військового зборуПитання: Чи утримувати військовий збір із липневих та серпневих відпускних, які нарахували у липні 2014 року?
  Відповідь: Оплата часу перебування працівника у відпустці – виплата, яка входить до складу фонду додаткової заробітної плати, а отже це об’єкт нарахування військового збору.
  Водночас, Закон № 1621 поклав на плечі платників обов’язок нараховувати та сплачувати військовий збір із 03.08.2014 року. Тож уважаємо, що і положення Податкового кодексу України, підрозділу 10 р. ХХ потрібно застосовувати для виплат, нарахованих починаючи із цієї дати.
  Якщо відпускні за липень та серпень 2014 року працівнику нарахували в липні поточного року (тобто, до 03.08.14р.), утримувати військовий збір не потрібно. Адже нарахування відпускних відбулося до набрання чинності Законом № 1621.
  Отже, якщо відпускні за липень-серпень 2014 року нарахували в липні 2014 року, то незалежно від дати , коли їх виплатили (до 03.08.2014 року чи після цієї дати), вважаємо, такі виплати не потрібно обкладати військовим збором.

  Детальніше
   
  Щодо оплати лікарняного листка
  12 вересня 2014
  Щодо оплати лікарняного листкаПитання: Чи є можливість виплатити декретні жінці, яка працює за сумісництвом?
  За ст. 50 Закону про страхування від непрацездатності працівниця має право одержати допомогу по вагітності і пологах на кожному із місць своєї роботи, а не лише за основним місцем роботи.
  При цьому декретні на роботі за сумісництвом призначають на підставі копії, а не оригіналу листка непрацездатності. Важливо лише, щоб ця копія була підтверджена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 51 Закону про страхування від непрацездатності). Крім цього для нарахування роботодавцем допомоги на кожне своє не основне місце роботи суміснику слід принести довідку про середню зарплату з кожного свого місця роботи, включаючи основне (абз. 2 п. 21 Порядку обчислення заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМ України від 26.09.01р. № 1266).

  Детальніше
   
  Відпустка шкільного бібліотекаря
  6 лютого 2014
  Відпустка шкільного бібліотекаряПитання: Я бібліотекар сільської школи, маю середню спеціальну освіту за фахом, працюю вже 31 рік бібліотекарем, є інвалідом 2 групи. В школі я маю 0,5 ставки бібліотекаря і 0,5 ставки групи продовженого дня за доїжджаючими дітьми (з двох сіл). Мене хвилює таке питання: яка відпустка мені повинна бути надана за цими ставками, мені нараховують лише 24 дні за бібліотеку, а раніше нараховували 24+ і ще 7 днів? А також чи маю я право із своєю освітою заміщати вчителів , які тимчасово не працюють?

  Відповідь: Відповідно до підпункту 5.2.6 Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.1999р. за № 139, бібліотечні працівники мають право на щорічну відпустку в розмірі 24 календарних днів за відпрацьований рік та додаткову щорічну відпустку (до семи календарних днів) відповідно до колективного договору.

  Детальніше
   
  Порядок оплати праці
  6 лютого 2014
  Порядок оплати праціПитання: Скажіть будь-ласка, який порядок оплати праці викладачу закладу 1 рівня акредитації, за години виробничої практики (навчання). Виробнича практика не на підприємствах. Чи поширюється на цей випадок п.85 Інструкції по оплаті праці №102?

  Відповідь: Відповідно до п.78 «Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.93 р. N 102, середня місячна заробітна плата викладачам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації визначається шляхом множення годинної ставки викладача на встановлений йому обсяг річного навантаження і ділення цього добутку на 10 навчальних місяців. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячної ставки заробітної плати на середньомісячну норму навчального навантаження (72 години). Встановлена середньомісячна заробітна плата виплачується викладачу за роботу протягом навчального року, включаючи час роботи в період канікул, що не збігається з відпусткою.
  Детальніше
   
  Піонервожата та педагог-організатор
  11 вересня 2013
  Піонервожата та педагог-організаторНа численні звернення спілчан щодо зарахування до спеціального стажу періодів роботи на посадах педагога-організатора та старшого вожатого школи повідомляємо наступне.
  Пенсії за вислугу років працівникам освіти призначають відповідно до п. „е” ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (за наявності спеціального стажу роботи не менше, ніж 25 років) та Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 р. № 909 (зі змінами) (далі - Перелік № 909).
  До спеціального стажу зараховується час роботи на посадах у відповідних закладах і установах, віднесених до Переліку № 909 за умови, що ця робота є основною.
  Тимчасовими типовими штатними нормативами денних середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів, затвердженими наказом Міністерства освіти України від 09.08.1996 р. № 264, керівникам управлінь і відділів освіти була надана можливість до 01.09.1996 р. переглянути штати, введені в попередні роки, та, у разі необхідності, перезатвердити їх рішенням відповідних органів державної виконавчої влади. При цьому Тимчасовими типовими штатними нормативами було передбачено введення до штатних розписів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів посади педагога-організатора (або старшого вожатого).

  Детальніше
   
  Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2021