• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Чорнобильська аварія: найбільша техногенна катастрофа минулого століття
    Засідання Ради Київської обласної організації Профспілки
    Визначено переможців ХІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024»

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    Обговорення проекту пенсійної реформи
    Обговорення проекту пенсійної реформиПублічне громадське обговорення проекту Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» вібулося 31 січня 2011 року на всеукраїнських зборах представників профспілок за участю Віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики України С.Л.Тігіпка.

    В роботі зборів взяли участь: Алексєєнко В.І.- голова Васильківської, Литвин І.В .- голова Києво-Святошинської, Нагула О.А. – голова Скирської, Соколенко В.І. – голова Обухівської районних, Савицька В.А.- головний бухгалтер Київської бласної організацій Профспілки.

    Представники Всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань насамперед акцентували увагу на необхідності під час реформи здійснити заходи щодо збільшення наповнення Пенсійного фонду за рахунок підвищення рівня заробітної плати (зокрема, в бюджетній сфері, де вона фактично «заморожена») та виводу її з «тіні», скорочення незайнятого населення. Це, на думку профспілок, дозволить збільшити обсяги пенсійних внесків майже на 50%.

    В ухваленій наприкінці слухань резолюції зокрема зазначається: «Учасники зборів наголошують, що навіть за нинішнього стану економіки України є всі підстави для ліквідації дефіциту Пенсійного фонду без змін до законодавства, спрямованих на погіршення пенсійного забезпечення громадян. Насамперед, за рахунок масштабної легалізації фактичних трудових відносин, детінізації та значного підвищення заробітної плати, що може, за розрахунками профспілок, забезпечити понад 70 мільярдів гривень додаткових надходжень до Пенсійного фонду.

    Всеукраїнські збори представників профспілкових організацій підтримали позицію Спільного представницького органу профспілок і вимагають від Кабінету Міністрів України:

    - відкликати з Верховної Ради України законопроект "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (реєстр. 7455 від ІЗ.12.2010р.) та невідкладно приступити до формування разом із соціальними партнерами комплексних заходів з забезпечення пенсійної реформи на основі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Концепції подальшого проведення пенсійної реформи;

    - розробити і затвердити в І півріччі ц.р. програму реформи заробітної плати до 2015 року, спрямовану на максимальну легалізацію заробітних плат, значне збільшення фонду оплати праці, як бази для нарахування пенсійних внесків, за рахунок підвищення частки оплати праці у затратах підприємств на виробництво продукції до рівня 20-25 відсотків;

    - відновити практику розробки державних програм зайнятості населення, розробити за участю соціальних партнерів в І півріччі 2011 р. та надати на схвалення Верховною Радою України таку програму на 2012-2015 роки, забезпечену відповідними механізмами реалізації та фінансовими ресурсами;

    - забезпечити щорічне затвердження балансу робочих місць і трудових ресурсів як основи для планування зайнятості в Україні;

    - забезпечити захист діючих робочих місць від ліквідації та гарантоване створення в 2011 році не менше 680 тисяч нових робочих місць, як це передбачено постановою Уряду від 8 вересня 2010 р. № 831;

    - посилити державний нагляд за дотриманням роботодавцями вимог законодавства щодо обов'язкового укладання трудових договорів з працівниками та виплати заробітної плати, розширити штат і повноваження Державної інспекції з питань праці, належним чином забезпечити її роботу, створити умови для вільного застосування відповідних конвенцій Міжнародної організації праці № 81 та №129».

    Представники профспілок висловили сподівання, що влада візьме до уваги їх пропозиції і вони будуть враховані під час розгляду законопроекту про пенсійну реформу у Верховній Раді України.

    Обговорення проекту пенсійної реформиОбговорення проекту пенсійної реформи











    З матеріалами зустічі можна ознайомитись тут:

    Пропозиції до проекту Концепції перерозподілу сплати страхових внесків між роботодавцями та працівниками: spilnij-predstavnickij-organ.docx [14,99 Kb] (cкачиваний: 380)

    РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ Про схвалення Концепції подальшого проведення пенсійної реформи: rozporjadwennja_pro_shvalennja_koncepcii.doc [32,5 Kb] (cкачиваний: 340)

    Концепція подальшого проведення пенсійної реформи: koncepcija_provedennja_pr.doc [72 Kb] (cкачиваний: 376)

    Показники чисельності пенсіонерів за видами та розмірами пенсій: pokaznuku_chuselnosti_pensioneriv.doc [470 Kb] (cкачиваний: 392)


     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024