• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Чорнобильська аварія: найбільша техногенна катастрофа минулого століття
    Засідання Ради Київської обласної організації Профспілки
    Визначено переможців ХІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024»

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    До 25 річниці аварії на ЧАЕС
    До 25 річниці аварії на ЧАЕС15 квітня 2011 року, напередодні проведення Всеукраїнської акції – «Всеукраїнська демонстрація чорнобильців», у прес-центрі ФПУ відбулася прес-конференція для представників центральних і регіональних ЗМІ.

    У прес-конференції взяли участь: УКРАЇНЕЦЬ Сергій Якович - заступник Голови ФПУ, КОНДРЮК Сергій Михайлович - заступник Голови ФПУ, ГОЛЕУСОВА Галина Захарівна - керівник Управління соцзахисту Соціально-економічного департаменту ФПУ, ХОЛОША Володимир Іванович - голова Державного агентства України по управлінню зоною відчуження Чорнобильської АЕС, ЛИЧ Олексій Васильович - заступник голови Центрального Комітету Атомпрофспілки.

    На прес-конференціії, зокрема, йшлося про те, що 26 квітня 2011 року виповнюється 25 років з дня Чорнобильської трагедії – найбільшої техногенної та соціальної катастрофи ХХ століття.

    Цей день оголошено Міжнародним днем пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф не тільки в Україні, а й у державах – учасницях Співдружності Незалежних Держав, зокрема в Республіці Білорусь та Російській Федерації.

    Генеральна Асамблея ООН оголосила 2006-2016 роки Десятиліттям реабілітації і стійкого розвитку постраждалих регіонів, під час якого всі заходи повинні бути спрямовані на повернення постраждалого населення до нормального життя.

    На жаль, з вини попередньої влади Україна не забезпечила гідної участі в проголошеному ООН Десятиріччі реабілітації та стійкого розвитку постраждалих регіонів.

    Професійні спілки України пам'ятають мужність і самовідданість сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – українців, росіян, білорусів, казахів, грузин, представників усіх республік колишнього Союзу РСР. Ризикуючи життям і здоров'ям, вони виконали громадянський обов'язок заради майбутнього своїх дітей.

    Сьогодні ми віддаємо данину глибокої шани представникам усіх професій, які ціною власного життя і здоров’я зупинили поширення згубних радіоактивних викидів на весь світ. Неоціненний внесок у перемогу над стихією зробили пожежники, шахтарі, будівельники, медики, транспортники, вчені, працівники органів міліції, військові і резервісти Збройних сил, представники інших професій.

    Багатьох з них уже немає з нами. Добра і вічна їм пам'ять!

    З перших днів після аварії профспілкові організації всіх рівнів включилися в роботу з надання допомоги постраждалим, евакуації і розміщення населення з м. Прип'яті і навколишніх районів, організації їх обслуговування, створення належних умов праці та побуту для ліквідаторів наслідків аварії, оздоровлення дітей з постраждалих районів.

    Ніхто з ліквідаторів тоді не думав, що мине зовсім небагато часу і невидимий ворог – радіація, проявить себе безліччю різних захворювань, а величезна зруйнована держава поховає під своїми уламками їх надії на гідне життя.

    Чорнобиль дає знати про себе й зараз. Під спеціальним медичним спостереженням перебувають кілька мільйонів громадян України. Окремі райони, як і раніше, потребують необхідних великомасштабних захисних заходів, без яких неможлива безпечна життєдіяльність людей, що проживають на забруднених територіях.

    Особливу тривогу викликають стан здоров’я учасників ліквідації наслідків аварії, які проживають на забруднених територіях, розвиток онкологічних захворювань у дітей.

    Профспілки постійно наголошують на необхідності подолання вкрай низького рівня пенсій, зупиненні скорочень соціальних виплат і компенсацій учасникам ліквідації наслідків аварії, їх сім'ям та мешканцям постраждалих територій, оздоровленні дітей-інвалідів.

    Нагадаємо, що на останньому 6-му З’їзді ФПУ делегати ухвалили звернення, у якому звернулися до Президента України, Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України із закликом:

    – створити умови для забезпечення встановлених Законом соціальних прав, належного захисту, організації відчутної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи;

    – забезпечити повну реалізацію державних та регіональних програм ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

    – відновити постраждалі райони для повноцінного і безпечного життя людей.

    Звертаємось до урядів, професійних спілок інших країн, міжнародних профцентрів з надією на братерську підтримку кожного з постраждалих від наслідків Чорнобиля, які перебувають за межами України.

    Медіа-центр ФПУ


     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024