• Головна
  • Структура
  • Статут
  • Офіційні документи
  • Правовий захист
  • Охорона праці
  • Контакти
  • Фотогалерея
  • Консультації


    Останні новини

    Чорнобильська аварія: найбільша техногенна катастрофа минулого століття
    Засідання Ради Київської обласної організації Профспілки
    Визначено переможців ХІІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024»

    Вісті з районів

    Вітання


    Організаційні ланки


    Децентралізація


    Корисні посилання

    «    Квітень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     




    У бюджеті відсутні кошти на підвищення зарплат освітян, - МОН
    У бюджеті відсутні кошти на підвищення зарплат освітян, - МОН
    У бюджеті відсутні джерела покриття витрат на виконання статті 61 закону «Про освіту», якою передбачено, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюються в розмірі трьох мінімальних зарплат. Про це йдеться у листі Міністерства освіти у відповідь на численні звернення колективів та профспілкових організацій закладів освіти.

    У освітньому відомстві також наголошують, що відповідно до згаданої статті закону «Про освіту», посадові оклади педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії мають підвищуватись не менше ніж на 10%.

    Також, згідно із законодавством, найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника має бути встановлений на 25% вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії, і відповідно, кожний наступний посадовий оклад науково-педагогічного працівника підвищується не менше ніж на 10 відсотків від попереднього.

    «За обрахунками Міністерства освіти і науки для впровадження в дію положень цієї статті Закону з 1 січня 2019 року необхідно додатково передбачити у Державному бюджеті 235,7 млрд гривень», - повідомляють у відомстві.

    Водночас відповідно до пункту 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень закону Кабінету Міністрів доручено забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення частини другої статті 61 цього закону, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Державного бюджету України порівняно з попереднім роком, і затвердити відповідні схеми посадових окладів (ставок заробітної плати).

    «За обрахунками Міністерства освіти і науки для впровадження в дію цієї норми Закону з 1 січня 2019 року необхідно додатково передбачити у Державному бюджеті 102,4 млрд гривень. Джерела покриття цих витрат у бюджеті країни відсутні», - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

    Разом з тим, у Профспілці працівників освіти і науки висловили категоричну незгоду з зазначеною позицією МОН та наголошують, що дії освітнього відомства не узгоджуються з домовленостями між міністерством і профспілкою.

     
    Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України © 2010 - 2024